phoneİletişim 0242 844 3190 | info@kalamarhotel.com

Kaş Kalkan Da Bir Sanat Oteli

Bu sene 3.cüsü yapılan Kalkan Kalamar Sanat Çalıştayı na katılan sanatçılarında yapmış olduğu resim seramik ve heykel çalışmalarıyla adeta bir müze görünümü kazanan Kalamar Otel ,2015 yılında başlayan ve 2016, 2017 yıllarında devam eden projede toplamda 29 sanatçının katılmış olduğu sanat kampı süresince, Ülkemizden Marmara Üniversitesi, Kültür Üniversitesi ,Gazi Üniversitesi, Trakya Üniversitesi , İstanbul Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Yeni yüzyıl Üniversitesi , Anadolu Üniversitesi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Akademisyenleri de projede yer alırken bir çok ünlü sanatçının atölyesinden eğitim alan sanatçılar ve asistan öğrenciler yer alıyor.

Ekim’de İtalyan Sanatçılar Kaş’da Kalkan’da…

Projenin bundan sonraki adımında Ekim 2017 de yine Özer Ulukaya’nın Küratörlüğünde Türk ve İtalyan Sanatçılarının yer aldığı bir dostluk çalıştayı ile yepyeni sanatçıları ve eserleri Kalkan Kalamar Otelin bir Sanat Oteline dönüştürmeye devam edecek.

Her odada her köşede bir sanat eseri görmek mümkün…

Bugüne kadar projede İtalya , Azerbaycan, Filipinler, Hollanda, Rusya , Gürcistan, Irak , K.K.T.C ve ülkemiz sanatçılarının yapmış olduğu sanat eserleri içinde tatil yapmanın keyfi gerçekten görülmeye değer…

Geçtiğimiz Pazar günü sanatçıların çalıştay süresince yapmış olduğu eserler Kalamar Otel’de sanatseverlerin katılmış olduğu kokteyl sonrası sergilendi.

Çalıştay’ da Canlı Performans ile 1 saatlik çalışmayla 9 sanatçı siyah beyaz BEŞİKTAŞ tablosu yaptı.

Geçen yıl yine 15 sanatçının katılımıyla canlı performansta 15 sanatçının ortak çalışması olan B A R I Ş tablosu otel lobisinde yerini almıştı.

Bu çalıştay'da 9 Uluslararası Sanatçının canlı performansta gerçekleştirdiği ortak B E Ş İ K T A Ş Spor kulubü temalı ortak çalışması da sergilenecek.