phoneİletişim 0242 844 3190 | info@kalamarhotel.com

Business channel

Kaş'ta Kalamar Uluslararası Sanat Çalıştayı sergisi açıldı

Kaş'ta Kalamar Uluslararası Sanat Çalıştayı sergisi açıldı http://www.hurriyet.com.tr/kasta-kalamar-uluslararasi-sanat-calistayi-sergisi-acildi-37288502

İlk kez 2016 yılında düzenlenen Gökyüzü Şenlikleri etkinliklerine de Kalamar Hotel ev sahipliği yapmıştır

Ülkemizde sayısı oldukça az olan, gökyüzü ve doğasıyla insanı büyüleyen yerlerden biri şüphesiz Kalkan. 2016 yılında 19-22 Mayısta Kalkan Kalamar Otel'de düzenlenen Gökyüzü Şenliği ve Astronomi & Astrofotografi Çalıştayı katılımcılara teleskoplarla gökyüzü gözlemleri yapma fırsatı sundu. Aynı tarihlerde katılımcılar 3 yılda bir gerçekleşen nadir gök olaylarından biri olan ‘’Mavi Ay"ı uzmanlar eşliğinde gözlemlediler.

Değerli ustalarımız, zengin A La Carte menümüz ve maharetli elleri ile birlikte damak zevkinize hitap ediyorlar…

Kalamar çalıştayında 18 sanatçı ‘Barış’ temalı tablo yaptı

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde düzenlenen ‘Kalamar Sanat Çalıştayı’na Türkiye’den ve diğer ülkelerden katılan 18 sanatçı, dev tuval üzerine Ankara’daki bombalı saldırıyı protesto için ‘barış’ temalı tablo yaptı.

http://www.dha.com.tr/kalamar-calistayinda-18-sanatci-baris-temali-tablo-yapti_1049678.html

Sanat çalıştayı sergisi açıldı

Kaş’a bağlı Kalkan Mahallesi’ndeki Kalamar Otel’de düzenlenen Kalamar Sanat Çalıştayı sergisinin açılışına Kalkan Kültürevi Sorumlusu Özer Ulukaya, yerli ve yabancı sanatseverler katıldı. 10 gün boyunca resim çalışması yapan yerli ve yabancı 18 sanatçı, çalıştayın ilk günü Ankara’daki bombalı saldırıda yaşamını yitirenler için ‘barış’ konulu tablo yaptı.

Kalkan Kalamar International Art Workshop

Over recent years Kalkan has developed something of a reputation as a place where art is both created and appreciated. We have a significant number of creative people in our community producing seriously good art in all its forms – paintings, photography, pottery and ceramics to name but a few. And typically we have several exhibitions and workshops during the tourist season, where people from all over the world come together to create and display their work.

INTERNATIONAL KALKAN ” K A L A M A R ” ART WORKSHOP 2015

Plastik sanatların temel algılama ve üretim yolu olan resim ile Türkiye’de ki Turizm bölgelerinde bulunan otelleri sanat çalışmalarına özendirmeyi, belgelemeyi ve nitelikli bir koleksiyonu ülkemiz sanat dünyasına kazandırmayı amaçlayarak, bu bağlamda bu alana ilgi duyan sanat ve bilim insanlarını bir araya getirmek için düzenlediğimiz bu çalıştay ile plastik sanatların temel yapı taşı olan resim sanatının geçmişten günümüze koruduğu yeri ve gelişimini ayrıca; malzeme, üslup ve biçim çeşitliliği konularının ele alınmasını sağlamak istiyoruz.

Bu otele gitmeden “otel” gördüm demeyin.

Bu seneki tatilimizin adresi Akdeniz oldu. Kaş Kalkan’da bulunan ve muhteşem bir manzaraya sahip olan Kalamar Otel, ilk tercih ettiğimiz yerdi.

http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/bu-otele-gitmeden-otel-gordum-demeyin-h54376.html

Kalamar Çalıştayında 18 Sanatçı ‘Barış’ Temalı Tablo Yaptı

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde düzenlenen ‘Kalamar Sanat Çalıştayı’na Türkiye’den ve diğer ülkelerden katılan 18 sanatçı, dev tuval üzerine Ankara’daki bombalı saldırıyı protesto için ‘barış’ temalı tablo yaptı.

http://www.haberler.com/kalamar-calistayinda-18-sanatci-baris-temali-tablo-7784852-haberi/

KALAMAR HOTEL SANAT ÇALIŞTAYI 2015